Йога для панд: займаємося з мамою

12 вересня 2021
Йога для панд: займаємося з мамою

Асани-круасани… Незрозумілі назви викликають підозру, а ці складні позиції, здається, повторить лиш якийсь китайський відлюдник. Та що коли я запропоную тобі уявити себе грайливою пандочкою — вайлуватою жителькою Піднебесної? В образі цього звіряти йога значно цікавіша. Мерщій хапай маму-панду за лапу. Кожна вправа — маленька пригода.

Тропічна прогулянка: комплекс вправ для дітей і мам

Займатися йогою з мамою — що може бути цікавіше! Йога не лише оздоровлює, дарує гнучкість і сили, але й робить ваші стосунки міцнішими.

Сьогодні ми перенесемося до бамбукового лісу та уявимо себе пандочками, любителями ігор та різноманітних викрутасів. Гайда!

Вправа 1

Малюк-панда та його мама прокинулись. Вони сіли (у спрощену позу лотоса, схрестивши ноги) і потягнулися.

Вправа 2

Панди просто обожнюють прогулянки. А щоб довше насолоджуватися ранковою прогулянкою, потрібно гарненько розім’яти лапки. Сидячи на підлозі витягніть руки і ноги вперед та ворушіть пальчиками.

Вправа 3

Мама-панда з дитинчам гуляють тропічним лісом. Спочатку пройдіться на зовнішній стороні стопи, а потім — на внутрішній.

Вправа 4

Яка удача! Малюк панда знайшов яблучко й грається з ним. Уявіть, що голова — це яблучко. Покрутіть нею з боку в бік, зробіть оберти.

Вправа 5

Пандочки уявляють себе деревами — бамбуковими, звісно! А на яке дерево хочеш перетворитися ти? Станьте на одну ногу, інша впирається стопою в коліно першої. Руки підняті вгору «свічкою». Найймовірніше, твоє деревце сильно хитатиметься від «вітру» — у цій позиції важко втримати рівновагу. Та це лише спершу. Стовбур твого деревця міцнішатиме з кожним тренуванням.

Вправа 6

Неймовірна краса — малюк панда (тобто, ти) помітив, як росте травичка. Вона тягнеться вгору, до сонечка. Покажи, як це відбувається, мамі: сидячи навпочіпки повільно підіймайся, витягуючи руки до неба.

Вправа 7

А тепер панди вирішили уявити себе птахами і виконати кілька піруетів. Стаємо у позицію «Трикутник»: ставимо ноги ширше, лівою рукою торкаємося лівої стопи, праву — піднімаємо якомога вище. Змінюємо положення рук.

Вправа 8

Панда помітив, як поміж пахучих квітів пурхає метелик. Разом з мамою вони повторюють його дії: сідають на підлогу, з'єднані разом стопи злегка зігнутих ніг захоплюють руками і починають розводити і з'єднувати коліна. Потім пальцями рук хапаються за великі пальці ніг та розводять їх в сторони — пелюстки квітки розкрилися, запрошуючи метелика.

Вправа 9

Мама та її малюк натрапили на зарості лічі. Аби зібрати фрукти, їм знадобиться кошик. Ляж на животик, зігни ноги в колінах, захопивши руками ступні. Для цього потрібно буде вигнутися назад. Мама-панда допоможе зробити тобі такий кошик.

Вітаю! Лісова прогулянка завершена.

Ідеальні асани для тебе і мами

Художниця Еліна Гордєєва створила зворушливу серію ілюстрацій про те, якими повинні бути ідеальні йога-асани батьків та дітей. Покажи їх своїм рідним — і спільна ранкова зарядка стане ще веселішою.

Експериментуйте з асанами, давайте волю уяві — і йога перетвориться на захопливу дитячу гру.