ЗВІТ про проведення Місячника Цивільного захисту в КЗ «ДНЗ № 15 ВМР»
На виконання наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради від 13.09.2024р № 350, відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту України на 2024 рік», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 січня 2024 року № 29-р та рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 08 лютого 2024 року № 289 «Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту виконавчих органів Вінницької міської ради на 2024 рік», в період з 17 вересня по 17 жовтня 2024 року у комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 15» Вінницької міської ради» проведено Місячник Цивільного захисту, під час якого проводилася робота по організації навчання безпеки життєдіяльності в трьох напрямках: працівниками, з вихованцями та батьками вихованців закладу дошкільної освіти.
З метою поглибленого навчання дітей правильному поводженню в екстремальних умовах та попередження негативних наслідків кожен тиждень був тематичним, а саме:
Адміністрація садочку, завідувач Тетяна Голубчик, вихователь-методист Анастасія Калужських та завідувач господарством Лариса Швець:
Педагогічним колективом закладу для створення позитивної мотивації, підвищення інтересу дітей до питань особистої безпеки, охорони життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій на протязі місячника в кожній віковій групі дітям було запропоновано для перегляду пізнавально-навчальні мультики:
Сам удома https://www.youtube.com/watch?v=mDDzgKQ9e0U , Місія "Незнайомці" https://www.youtube.com/watch?v=Ne0OMIFNGYA , «Номери екстрених служб»(старший вік) https://youtu.be/sVA1UA42rfM , Дітям про безпеку на дорозі! Дорожні знаки! (старший вік) https://youtu.be/m_dd6kjFNIk , «Казка про правила дорожнього руху» (середній та молодший вік) https://youtu.be/i-8IMnrAwtY , «Сирена моя помічниця» https://youtu.be/wNVwcJ9rrjA ,«Вивчаємо Служби Допомоги України» (середній та молодший вік) https://youtu.be/OBuztHmKTkU , «Що робити коли лунає сирена?» https://youtu.be/NpuLxtXCx1E , «Безпека з Вовком Діккі» (середній вік) https://youtu.be/2pT6gqgp8WI , https://youtu.be/auLkN7PORK0 , https://youtu.be/7_VkzzWewhU , «ПЕС ПАТРОН: Правила поводження на замінованих територіях.» (середній вік) https://youtu.be/cR0rXKcfDt4 , «Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку.» (молодший вік) https://youtu.be/V5JZWI8TrEY , https://youtu.be/0WRgt7cbP24, https://youtu.be/A4PrtPUf22o , «Суперкоманда проти мін.» https://youtu.be/xGOxszFJlHE , https://youtu.be/5qZlSL-zPIo , https://youtu.be/wh97vEqYxo8 , «Правила безпеки» https://youtu.be/k46yxx_-6N4, «Кошеня-вчитель. Казки про здоров'я та гігієну» https://youtu.be/jFn-50lTH5c ,
«Казка про вогняну іскринку.» https://youtu.be/o3TweRXIthk .
Упродовж місячника вихователі усіх вікових груп провели тематичні заняття:
Тематичні бесіди:
Були оформлені цікаві тематичні виставки в куточках книги та читання: «Пригода на кухні» Л.Яковенко; «Ур-р-ра , нема нікого вдома»А. Костецький;
«Пожежа» С. Маршак; С.Маршака «Казка про неслухняне мишеня»; Здоровим будь!» Г. Бойко; «Козенята і вогонь» В. Загороднюк; Д.Орлової «П’ять справ перед сном»; М.Коцюбинського «Десять робітників».
З дітьми кожної вікової групи в рамках місячника проведено цикл тематичних бесід «Вулиця міста»; «Як і де переходити вулицю»; «Сам вдома»;«Отруйні гриби»;«Небезпека від безпритульних предметів»; «Іноді гра не доводить до добра»; «Протипожежний інвентар»; «Обережно - вогонь»; «Як поводитись під час повітряної тривоги» які сприяли закріпленню знань дітей про правила безпечної поведінки в різних ситуаціях.
Впродовж місячника педагогами були організовані сюжетно-рольові ігри «Водії», «Телефонний довідник», «Сам у дома», «Подорожуємо автобусом» «Діти захворіли», (закріпили знання користування домашньою аптечкою (тільки в присутності дорослих), що посприяло закріпленню достатніх знань, умінь та практичних навичок на випадок екстремальної ситуації.
Для батьків вихованців був поновлений матеріал в наочно-інформаційному куточку «Увага! Всім!». З метою закріплення у дорослих знань про безпеку дошкільників для батьків були проведені ряд цікавих та корисних онлайн форм роботи, а саме: інфографіка: Організація і проведення відпочинку з дітьми (безпека відпочинку біля водойм, у лісі, спілкування з природою з користю для розуму і без шкоди для здоров’я і навколишнього середовища), бесіда: Особливості харчування дитини (фізіологічні особливості дитини дошкільного віку; раціональне та збалансоване харчування; культура харчування; культурно-гігієнічні навички дітей), бесіда: «Пластиковий посуд – зона ризику», консультація «Як навчити дитину бачити та аналізувати небезпечні ситуації», консультації: «Безпека дитини на дорозі», «Як навчити дитину правильній поведінці під час пожежі» «Раптовий обвал будівлі – як діяти?», «Увага! Повітряна тривога – правила поводження.» Ці та інші матеріали розміщено на сторінці дошкільного закладу у Facebook та на сайті.
Підсумком проведення Місячника цивільного захисту стала виставка плакатів та стінгазет, у холі другого поверху ,«Зростаю у безпечному середовищі!», «Безпека - понад усе!».
Усі ці заходи сприяли роз’ясненню державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчанню населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганді діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів.