Тематичний день "Сигнал Увага всім! Правила поводження у надзвичайній ситуації"

У надзвичайних ситуаціях головним сигналом оповіщення про їх виникнення є  «УВАГА ВСІМ». Це тривожні сирени, які мають попередити громадян про небезпеку.

«УВАГА ВСІМ» — сигнал про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій загальнодержавного рівня (наприклад, техногенного чи воєнного характеру).

Завданнями цього сигналу є: привернення уваги населення; попередження про аварію, пожежу, катастрофу тощо.

Сигнал «УВАГА ВСІМ» звучить як завивання тривожної сирени чи уривисті гудки промислових об’єктів, транспортних засобів.

Порядок дій, під час сигналу «УВАГА ВСІМ»:

• уважно слухайте інформацію про обстановку, рекомендації про порядок дій у даній НС;
  • не користуйтеся без потреби телефоном, щоб не пропустити важливі повідомлення;
  • зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку;
  • зачиніть вікна та відійдіть від них подалі;
  • вимкніть електропостачання , водопостачання та газопостачання; зберіть документи, одяг, необхідні речі, медикаменти, продукти харчування, питну воду; перейдіть у безпечне місце, прослухайте інформацію щодо подальшого порядку дій.

Щоб навчити дітей діям в разі надзвичайної ситуації, щорічно в закладі освіти проводяться навчання з цивільного захисту, тобто проводиться об’єктові тренування з евакуації у випадку НС.